privateum-logo

Bitcoin roste, obavy z bankovní krize opadly a trh s kryptoměnami překročil hranici 1 miliardy dolarů.

Na začátku týdne zaznamenal Bitcoin náhlý a výrazný vzestup své cenové trajektorie, když během velmi krátké doby vzrostl přibližně o 10 %. K tomuto úžasnému obratu došlo těsně poté, co se bitcoinové trhy začaly více obávat potenciální finanční katastrofy.

Bitcoin_ Banking

Jen několik dní předtím cena bitcoinu na okamžik klesla pod kritickou psychologickou hranici 20 000 dolarů, což znamenalo nejnižší bod od začátku roku. Hlavní příčinou tohoto poklesu hodnoty byla nepříjemná zpráva o zániku banky Silvergate, která byla dlouho považována za organizaci přátelskou ke kryptoměnám. Kromě toho začaly narůstat obavy o zdraví Silicon Valley Bank, další finanční instituce se silnými vazbami na bitcoinový průmysl.

Vláda Spojených států ujistila veřejnost, že v souvislosti s krizí přijme opatření na ochranu peněžních prostředků zákazníků, což způsobilo, že se karta začala obracet. Současně se chystala koupě britských operací banky Silicon Valley Bank světovou bankovní velmocí HSBC, což vyvolalo titulky v novinách. Tyto události dodaly bitcoinu tolik potřebnou dynamiku, že posílily důvěru investorů a nastartovaly rychlé zotavení ceny kryptoměny.

Překvapivě se tento příznivý postoj netýkal pouze Bitcoinu. Hlavní altcoiny jako Ethereum (ETH), Cardano (ADA) a Solana (SOL) zaznamenaly přesně v pondělí výrazný nárůst svých cen, což přispělo k celkovému vzestupu trhu s kryptoměnami. Důvěru a odolnost trhu tváří v tvář současným potížím ukázala synchronizace cenových pohybů napříč řadou kryptoměn.

Dařilo se i dalším předním kryptoměnám, což pomohlo zvednout celkovou tržní kapitalizaci kryptoměn zpět nad klíčovou hranici 1 miliardy USD. Přestože toto oživení přineslo tolik potřebný oddech, je důležité poznamenat, že sektor kryptoměn je stále opatrný, protože pozorně sleduje aktuální události a nejistotu způsobenou uzavřením banky Silvergate. Tyto pochybnosti jsou pro tento sektor stále zdrojem obav a poukazují na volatilitu a nepředvídatelnost, které svět kryptoměn charakterizují.

Share with Friends

jjj

Welcome to the future of finance, where control meets convenience – introducing the Privateum Private Wallet. More than just a secure vault for your digital assets, Privateum is a versatile platform designed for the modern-day investor.

Bitcoin_ Banking

На початку тижня ціна біткоїна різко і суттєво зросла, піднявшись приблизно на 10% за дуже короткий проміжок часу

stabil_coin

Svět kryptoměn se neustále mění. S rostoucí pozorností médií se lidé často ptají: Co je to stablecoin?

Прокрутить вверх

Becoming a member of co-op is even easier now.

Get PRI token to become a member of Privateum
Global Co-Op and get all the advantages to reveal your financial potential.

Wallet-dashboard-